SN74LVC3G14YZPR
Part number:
SN74LVC3G14YZPR
Product Category:
Gates and Inverters
Manufacturer:
Texas Instruments
Description:
IC INVERT SCHMITT 3CH 3IN 8DSBGA
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Price
Total price
1
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
3
Number of Inputs
3
Features
Schmitt Trigger
Logic Type
Inverter
Current - Quiescent (Max)
10 µA
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.3ns @ 5V, 50pF
Supplier Device Package
8-DSBGA
Package / Case
8-XFBGA, DSBGA
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 2.5V
Input Logic Level - High
1.4V ~ 3.7V