MPC860PCVR50D4
Part number:
MPC860PCVR50D4
Description:
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
Voltage - I/O
3.3V
Speed
50MHz
MPC8xx
Package / Case
357-BBGA
Ethernet
10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I2C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (TA)