MPC8560VT833LB
Part number:
MPC8560VT833LB
Description:
IC MPU MPC85XX 833MHZ 783FCPBGA
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
Voltage - I/O
2.5V, 3.3V
RAM Controllers
DDR, SDRAM
Core Processor
PowerPC e500
Package / Case
783-BFBGA, FCBGA
Supplier Device Package
783-FCPBGA (29x29)
Speed
833MHz