MPC8245LVV333D
Part number:
MPC8245LVV333D
Description:
IC MPU MPC82XX 333MHZ 352TBGA
Security Features
Package / Case
352-LBGA
Voltage - I/O
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)
RAM Controllers
SDRAM
Additional Interfaces
I2C, I²O, PCI, UART
Supplier Device Package
352-TBGA (35x35)
Speed
333MHz