MPC8241LVR200D
Part number:
MPC8241LVR200D
Product Category:
Microprocessors
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Description:
IC MPU MPC82XX 200MHZ 357BGA
Quantity
Consult
Price
Total price
1
Obtain quotation information
Surface Mount
Co-Processors/DSP
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Security Features
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
3.3V
Core Processor
PowerPC 603e
Speed
200MHz
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)