MCF5307AI66B
Part number:
MCF5307AI66B
Product Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208FQFP
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Programmable
Not Verified
EEPROM Size
Oscillator Type
External
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 3.6V
Data Converters
Package / Case
208-BFQFP
Program Memory Size
Program Memory Type
ROMless
Number of I/O
16
RAM Size
4K x 8
Speed
66MHz