MC68LC302AF16VCT
Part number:
MC68LC302AF16VCT
Product Category:
Microprocessors
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Description:
IC MPU M683XX 16MHZ 100LQFP
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Security Features
Package / Case
100-LQFP
Speed
16MHz
Supplier Device Package
100-LQFP (14x14)
RAM Controllers
DRAM
Voltage - I/O
3.3V