LT6200IS8-5#TRPBF
Part number:
LT6200IS8-5#TRPBF
Product Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SO
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Price
Total price
2500
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Number of Circuits
1
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
250V/µs
Current - Supply
20mA
Amplifier Type
Buffer
Gain Bandwidth Product
800 MHz
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V