CENGPXA270-520-10-503HC
Part number:
CENGPXA270-520-10-503HC
Product Category:
Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Manufacturer:
Beacon EmbeddedWorks
Description:
IC MOD PXA270 520MHZ 64MB
Encapsulation:
Bulk
Price
Total price
10
Part Status
Discontinued at
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Module/Board Type
MCU Core
Co-Processor
Connector Type
SO-DIMM-144
Size / Dimension
2.370" L x 2.670" W (60.20mm x 67.80mm)
Flash Size
32MB
RAM Size
64MB
Core Processor
PXA270
Speed
520MHz